DOMOTEX direktorė Sonja Vedel-Kasteljano (Sonia Wedell-Castellano) atsakė į svarbiausius klausimus apie parodą DOMOTEX 2020

„Esame pasaulyje lyderiaujanti paroda: parodoje DOMOTEX galima išvysti platų tarptautinės grindų dangos pramonės gaminių spektrą“

Parodos DOMOTEX direktorės pareigas pradėjote eiti daugiau nei prieš metus. Ką iki šiol Jums pavyko nuveikti?

Savo dalyvių ir lankytojų pageidavimus įvykdome per trumpą laiką. Todėl, pavyzdžiui, pertvarkėme parodos salių išdėstymą: anksčiau „premium“ segmento atstovus buvo galima rasti visai šalia specialaus parodos ploto „Framing Trends“.  Nuo šiol savo naujoves jie vėl pristatys parodos salėse įsikūrusiose jų produktų grupių sektoriuose. Tai leis taupyti laiką parodos lankytojams ir sukurti aiškesnę išdėstymo struktūrą. Papildomai, tikslinėms parodos lankytojų grupėms siūlome labiau nei iki šiol diferencijuotą ir, kas yra labai svarbu, jų prioritetais pagrįstą programą. Taip pat persvarstėme savo klasikinę produktų pristatymo ir spaudos atstovams skirtų renginių koncepciją: rengiame turus į pagrindinius medijų sektoriaus miestus, lankomės redakcijose ir siūlome sudalyvauti įdomiose vakarienėse, į kurias atvykti kviečiame spaudos atstovus, parodos dalyvius ir partnerius. Renginys skirtas užmegzti naujus ryšius ir aptarti 2020 metų perspektyvas.

DOMOTEX 2020 jau dabar gali didžiuotis beveik 97 000 kv. m parodos plotu. Kokius konkrečius produktus ir paslaugas parodos lankytojai gali tikėtis išvysti?

Parodos dalyvių sąrašas jau dabar yra ilgas. Laukiame atvykstant beveik 1500 įmonių, todėl paminėsiu tik keletą: rankų darbo kilimų zonoje bus galima susipažinti su naujovėmis, kurias pristatys tokie gamintojai kaip „Rug Star by Jürgen Dahlmanns“, „Naziri“, „Creative Matters“, „Galleria Battilossi“, „Rica Basagoiti“. Austinių kilimų zonoje savo produktus eksponuos „Oriental Weavers“, „Carmel Carpet“,  „Royal Hali“, „Prado Egypt“,  „Stefany“, „Reinkemeier“ ir kiti gamintojai. „US Floors“, „Windmöller“,  „Moderna (MeisterWerke)“ ir IVC supažindins su elastinių grindų dangų idėjomis, o „ter  Hürne“, „Decospan“, BIMBO, SWISS KRONO bei „Forestry Timber“ padės apžvelgti parketo, medines ir laminato grindis. Tarp grindų įrengimo technologijas siūlančių įmonių, be kitų, vėl matysime „Mapei“, „Selit“, „Välinge“, „Unifloor“, „Uzin Utz“ bei „Küberit“.

Kiek dalyvių pagal parodos plotą yra iš Vokietijos ir kiek iš kitų šalių?

Iš visų bendrovės „Deutsche Messe“ organizuojamų renginių DOMOTEX neabejotinai yra didžiausia tarptautinė paroda. Tai pasakytina apie pačius dalyvius ir apie lankytojus. Parodoje dalyvaujančios Vokietijos įmonės užima maždaug 12% viso ploto. Dalyviai iš kitų šalių užpildys 88% parodos ploto. Nors pasaulinės grindų dangų ir kilimų rinkos kontekste tuo tikrai galime didžiuotis, siekiame, kad ateityje paroda DOMOTEX pritrauktų dar daugiau pramonės šakų atstovų iš Vokietijos ir Europos.

Pasirinkus naują parodos salių išdėstymą, pirmą kartą visą 8 salę užims „Framing Trends“ plote produktus pristatantys naujausių pramonės šakų atstovai. Ką joje ras lankytojai? Kokių naujovių jie gali tikėtis?

8 salė transformuosis į emocijas skatinančių renginių vietą. Užėję į ją, lankytojai atsidurs priešais didelio formato tekstilės ekraną, kuriame bus projektuojami atmosferiniai vaizdai.  Pagrindinė parodos tema ATMYSPHERE skirta atsakymų į klausimą, kaip grindys gali prisidėti prie geresnės savijautos užtikrinimo, paieškoms. Įrengtuose ekranuose parodysime, kokį poveikį grindų išvaizda daro aplinkai, kaip grindų savybės padeda nuslopinti triukšmą ar kaip ekologišku gamybos procesu sukuriamas sveikesnis patalpų klimatas. Šios ir daugelis kitų savybių bus nagrinėjamos gamintojų, menininkų, aukštųjų mokyklų atstovų ir pirmą kartą startuolių rengiamuose pranešimuose, kurie kūrybiškais metodais sieks atverti jaukų asmeninių potyrių pasaulį.

Papildomai, mūsų partnerių agentūra „Schmidhuber“ įrengs keturis paviljonus, kurie sudarys baldais apstatytas temines erdves, dar labiau atspindinčias pagrindinę parodos temą: paviljone „Hotel – Sustainable“ bus demonstruojamas medžiagų bei baldų poveikis, pristatomos akustinės plokštės viešbučio kambariams. Paviljone „Wellness – Green Living“ bus pristatomi sveikatinamieji ir aplinkai nekenkiantys aspektai, pagrindinis dėmesys paviljone „Conference – More than Floor“ bus skiriamas akustiniams sprendimams bei minkštiems sėdimiems baldams, tuo tarpu paviljono „Health – Wellbeing“ plotą užims jogos patalpa, skirta atsipalaiduoti. Tarp abiejų šių parodos akcentų lankytojai bus supažindinami su lauko grindų dangų privalumais, galės įsitikinti sklandžių perėjimų iš lauko į vidų įrengimo galimybėmis. Tikslas yra dizaineriams, architektams bei prekybininkams greta progos pasisemti įkvėpimo atskleisti ir konkrečias produktų pritaikymo sritis.

Svarbioms DOMOTEX lankytojų tikslinėms grupėms priskiriami specialistai iš prekybos, amatų ir architektūros sektorių. Visi jie parodoje turi skirtingus poreikius ir lūkesčius. Ką dar be įdomių dalyvių gali jiems pasiūlyti paroda DOMOTEX?

Parodoje kiekvienas ras kažko sau. Aukščiausio lygmens pirkėjams iš prekybos srities pasiūlysime ypatingą paketą, kurį sudarys įvairios paslaugos, leidžiančios kiek įmanoma patogiau susipažinti su rinkos naujovėmis.

Amatininkų lauksime moderniai įrengtame forume „Treffpunkt Handwerk“: čia nagrinėjamos temos atspindės skaitmeninio taikymo amatų versle iššūkius, personalo ir naujų specialistų aktualijas, naujausias gaminių tendencijas bei pažangias naudojimo technologijas. Be to, forume amatininkai turės progos susitikti su savo asociacijomis, pavyzdžiui, su Vokietijos parketo ir grindų technikos asociacija. Gretimose demonstracinėse zonose iš parodos dalyvių bus galima išgirsti praktinių patarimų, kaip paruošti ir pakloti medines grindis.

Architektus ir dizainerius kviesime užsukti į 8 salėje įrengtą specialią ekspoziciją. Be to, visas keturias parodos dienas gerai žinomi architektai čia skaitys kūrybiškai parengtus motyvacinius pranešimus, po kurių ragins lankytojus diskutuoti. Parodos dalyviai šį kartą galės prisijungti prie diskusijų scenoje. Daugiausiai dėmesio bus skiriama šiuo metu vykstančioms permainoms visuomenėje bei tam, kaip šios permainos pasireiškia architektūroje, visų pirma, kokį poveikį jos daro grindims. Konkrečiai, siūlysime diskutuoti tokiomis aktualiomis temomis kaip statinio informacinis modeliavimas (SIM) arba sveika gyvensena ir darbas. Kiekvieną dieną „AIT-Dialog“ rengs turus – apžvalginius pasivaikščiojimus po parodą su lydinčiuoju asmeniu, kurių metu tarptautinį pripažinimą pelnę architektai ir interjero dizaineriai atskleis jiems patiems labiausiai įstrigusias išskirtines DOMOTEX naujoves.

 

Dalyviai, pristatantys naujoves skaitmeninio taikymo srityje, vienodai sudomins visas tris tikslines lankytojų grupes. Prekybininkai atras skaitmeninius pardavimo įrankius, architektams pristatysime statinio informacinio modeliavimo idėjas, o amatininkams, pavyzdžiui, siūlysime susipažinti su pažangia užsakymų valdymo programine įranga.

 

Kokie, Jūsų nuomone, yra pagrindiniai parodos DOMOTEX patrauklumo aspektai?

 

Esame pasaulyje vienintelė verslo platforma grindų ir kilimų sektoriuje:  parodoje DOMOTEX galima išvysti platų tarptautinės grindų dangos pramonės gaminių spektrą.

 

Čia atsiveria proga susipažinti su tarptautinės rinkos naujovėmis ir ateities produktais, apčiuopti laiko pulsą. Paroda DOMOTEX yra puiki vieta susitikti su gamintojais, pirkėjais, partneriais, architektais ir dizaineriais iš viso pasaulio. Joje užmezgami nauji verslo ryšiai ir atsiveria bendradarbiavimo galimybės, kurios anksčiau buvo sunkiai įsivaizduojamos. Beveik 90 procentų lankytojų – sprendimus priimantys įmonių atstovai, todėl su jais užmegztų verslo kontaktų nauda labai didelė.

 

Paroda DOMOTEX 2020 vyks sausio mėn. 10-13 d. Hanoveryje (nuo penktadienio iki pirmadienio). Parodoje laukiama apie 1500 dalyvių.

 

DOMOTEX 2020

Sausio mėn. 10-13 d. (nuo penktadienio iki pirmadienio)

Hanoverio parodų centras

www.domotex.de