Lazerinės fotonikos parodoje Miunchene pristatytas rekordinio dydžio Lietuvos įmonių stendas

Balandžio 26-29 d. Miunchene vyko lazerinės fotonikos paroda “Laser World of Photonics”.

Jau 25 kartą organizuojama paroda „Laser World of Photonics“ yra skirta lazeriams, komponentams ir naujiems taikymams įdarbinant lazerius. Kas dvejus metus vykstantis renginys sutraukia mokslininkus ir inžinierius iš viso pasaulio. Šioje parodoje prieš 30 metų buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje pagamintas lazeris ir prasidėjo Lietuvoje pagamintų lazerių kelionė po visą pasaulį.

Šiemet Lietuvai atstovo 24 lazerių pramonės įmonės,  sėkmingai pristačiusios savo pasiekimus ir naujausias technologijas. „Parodoje viename stende atstovaujamas visas Lietuvos lazerių gamintojų klasteris“ – sakė dr. Gediminas Račiukaitis, Lietuvos lazerių asociacijos vadovas. „Stende turime mokslinius institutus: Vilniaus universiteto ir Fizinių ir technologijų mokslų centro, kurie vykdo fundamentaliuosius ir taikomuosius tyrimus. Taip pat Lietuvai atstovauja komponentų ir lazerių gamintojai („Altechna“, EKSPLA, „Integrated Optics“), paverčiantys tyrimų metu gimusias idėjas realiais produktais ir turėsime staklių gamintojus (ELAS, „Femtika“), kurie siūlo jau išbaigtus sprendimus galutiniam naudotojui.“

Parodos metu išskirtose erdvėse buvo organizuojami forumai, kuriuose pranešėjai iš kompanijų ir mokslo įstaigų pristatė aktualiausias naujienas. Balandžio 27 d. atskiroje panelėje Lietuvos gamintojai pristatė čia kuriamus lazerinius sprendimus, skirtus biotechnologijoms. Pranešimus skaitė „Light Conversion“, EKSPLA ir „Brolis Sensor Technology“ atstovai.

Balandžio 26-29 d. „Laser World of Photonics“ parodoje dalyvavo „Ekspla“, „QS Lasers“, „EKSMA Optics“, LIDARIS, „Optonas“, „3photon“, „Workshop of Photonics“, ELAS, FTMC, „Direct Machining Control“, „Kvantiniai šviesos instrumentai“, „Femtika“, OPTOMENAS, „Altechna“, „Integrali skaiduline optika“, „Optogama“, „Integrated Optics“, „Brolis sensor technology“, Vilniaus universitetas, „Sargasas“, „Litilit“.

 

Lietuvos stendo dalyviai „Laser World of Photonics“ parodoje

Lietuvos stendo dalyviai parodoje „Laser World of Photonics“.