Lazerinės fotonikos parodoje Miunchene rekordinis dalyvių skaičius iš Lietuvos

Birželio 24–27 d. Miunchene vykusioje lazerių ir optinių technologijų parodoje Laser World of Photonics 2019“ Lietuvos nacionaliniame stende dalyvavo 18  bendrovių  Tai sudaro beveik pusė Lietuvos lazerių sektoriaus įmonių. Ši paroda yra gera proga Lietuvos lazerininkams pritraukti naujų klientų ir auginti pardavimus. Lietuvos įmonės dominuoja mokslinių lazerių segmente, o jų sugebėjimas nuolat pristatyti aukštos kokybės pažangius sprendimus suteikia konkurencinį pranašumą varžantis dėl pramoninių užsakymų.

Pasak “Versli Lietuva” generalinės  direktorės Dainos Kleponės,  Lietuvos lazerių gamintojai puikiai suvokia, kad atstovaujant tokiai mažai šaliai kaip Lietuva geriausia savo tikslų siekti žengiant po viena vėliava, o kurdamos stiprų ir bendrą Lietuvos kaip lazerių pramonės šalies įvaizdį užsienyje įmonės augina ir savo matomumą.

Bendruomeniškumas, o  ne konkuravimas tai pagrindiniai Lietuvos lazerininkų bruožai, kuriuos pabrėžia ir Lazerių asociacijos prezidentas prof. Algis Piskarskas „Asociacija vienija daugiau nei trisdešimt su lazerių pramone susijusių įmonių. Bendrovės viena kitą traktuoja kaip partnerius – mes ieškome naudingų sąlyčio taškų, kad bendromis jėgomis pasiektume verslo ir mokslo tikslus. Toks bendradarbiavimas daug naudingesnis kompanijoms nei arši konkurencija“, – įsitikinęs Lazerių asociacijos prezidentas prof. A. Piskarskas.

Nacionaliniame stende dalyvavo šios lazerių pramonės įmonės: EKSPLA, „QS Lasers“, „Optolita“, LIDARIS, „Optonas“, „3fotonai“, „Altechna R&D“, ELAS, „Cognito“, „Kvantiniai šviesos instrumentai“, „Femtika“, OPTOMENAS, „Altechna“, „Light Conversion“, „Integrali skaidulinė optika“, „Optogama“, „Integrated Optics“, „Brolis semiconductors.

Per metus lazerių sektorius Lietuvoje išauga 10–15 proc. Skaičiuojama, kad 90 iš 100 geriausių pasaulio universitetų naudoja lietuviškus lazerius. Sektoriaus apyvarta pastarąjį penkmetį išaugo beveik dvigubai ir šiandien viršija 130 mln. Eur.